Marta Górska jest mediatorem wpisanym na listę stałych mediatorów prowadzoną przez Sąd Okręgowy w Gdańsku. Jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu prawa własności intelektualnej na Uniwersytecie Warszawskim. Wiedzę na temat mediacji pogłębiała pracując w spółkach prawa handlowego i renomowanych kancelariach.

Marta Górska jest zwolenniczką polubownego sposobu rozwiązywania sporów powstałych pomiędzy stronami - czy to podmiotami prawnymi czy po prostu pomiędzy osobami fizycznymi. W jej opinii mediacje staną się powszechnym i stałym elementem polskiego ustawodawstwa jako efektywna forma rozwiązywania konfliktów. Swoim Klientom zapewnia skuteczność działania oraz wysoką jakość usług świadczonych w przyjaznej atmosferze.

Marta Górska prowadzi mediacje sądowe i pozasądowe oraz świadczy pomoc w rozwiązywaniu konfliktów - specjalizuje się w mediacji z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, gospodarczego, prawa pracy i prawa karnego.


KORZYŚCI Z MEDIACJI


Mediacja jako alternatywa wobec postępowania sądowego jest szybsza i tańsza od postępowania sądowego. Dzięki mediacji masz wpływ na sposób rozstrzygnięcia swojego sporu. Ale co najważniejsze - mediacja umożliwia dalsze zachowanie relacji, a niekiedy nawet ich poprawę. Zapobiega również polaryzowaniu stanowisk i zaognieniu konfliktu. Pozwala także zniwelować nierównorzędność relacji (np. pracodawca – pracownik, duża instytucja - klient). Mediacja oferuje większą skuteczność zrealizowania postanowień ugody - ok. 80% spraw gospodarczych zakończonych ugodą zawartą przed mediatorem podlega dobrowolnemu wykonaniu i nie wymaga egzekucji komorniczej, co z kolei skraca czas dochodzenia roszczeń oraz zmniejsza koszty. Mediacja daje możliwość zachowania poufności, nie narażając na ujawnienie tajemnicy handlowej, ani na szkodę wizerunku firmy.


ZASADY MEDIACJI


DOBROWOLNOŚĆ - do mediacji można nie przystąpić i na każdym etapie postępowania można się wycofać.

POUFNOŚĆ – dotyczy wszystkich uczestników postępowania mediacyjnego i oznacza, że wszelkie informacje i ustalenia pozyskane
i poczynione podczas mediacji są przeznaczone jedynie do wiadomości jej uczestników. W przypadku odbywania spotkań indywidualnych z mediatorem, mediator ujawnia drugiej stronie jedynie te informacje, na ujawnienie których wyraźnie zgodził się uczestnik. Mediator nie może być świadkiem w sprawie, w której prowadził mediację. A strony nie mogą skutecznie powoływać się przed sądem na ustalenia, które poczyniły w mediacji.

NISKI FORMALIZM – przebieg postępowania mediacyjnego zależy przede wszystkim od uczestników i mediatora. Nie ma konieczności zachowywania specjalnych form przewidzianych dla postępowania sądowego, ani też uczestnictwa prawników, powoływania świadków, przedstawiania dowodów, opinii biegłych, itp. Zawarta przez strony ugoda może być przekazana do właściwego sądu celem nadania jej klauzuli wykonalności, wówczas ma charakter ugody zawartej przed sądem i może stanowić tytuł wykonawczy.

UDZIAŁ NIEZALEŻNEGO I BEZSTRONNEGO MEDIATORA – mediacja jest postępowaniem pozasądowym, w którym poza stronami sporu uczestniczy mediator, bezstronny tzn. nie związany z żadną ze stron i niezależny tzn. nie mający interesu w konkretnym rozwiązaniu sporu. Mediator nie jest uprawniony do rozstrzygnięcia sporu.

ciezarowka